Posts tagged "Gripten Kurtulmanın Yolları"

Gripten Koruyan Besinler

Her şey güzel ama zamanı gelince her şey kendiliğinden biter. Artık yavaş yavaş kış aylarına doğru giriyor ve yaz ile vedalaşıyoruz. Kış aylarının gelmesi başımızı ağrıtıcak gibi görüküyor.Aniden havanın soğuması Grip hastalığı ile gene yüz yüze kalacagımızın belirtisi. Şu anda bile hava değişimleri grip vakalarını hızlandırdı. Peki, gripten korunmak için hangi yiyecekleri tüketmeliyiz?

Somon balığı ; Somon balığı içerdiği yüksek oranda Omega-3 sayesinde bağışıklık sistemini onarıp ve güçlendirir. Kalp sağlığımız için çok gereklidir. Ayrıca içerdiği yüksek kalsiyum ile kemikleri güçlendirir ve dinç kalmamızı sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi nedeni ile grip ve soğuk algınlığı tarzı hastalıklara yakalanmamızı önler. Haftada 1-2 kez somon ızgara yemek bu nedenle çok önemlidir.
Kuru fasulye ; Bağışıklık sistemini onaran kuru fasulye bol lif kaynağıdır. Yüksek oranda olan kan şekerini düşürür ve kolesterolü hemenden dengeler. Haftada 1-2 kez kuru fasulyeyi masanızdan eksik etmemeye çalışın.

Kara lahana; Kanserin vücudumuzda oluşumunu engelleyen kuvvetli bir antioksidan olan kara lahana, bağışıklık sitemini hızla düzenler ve kuvvetlendirir. Çok az pişirip yenilen kara lahana gripten korur.
Kırmızı biber; Kırmızı biber çok yüksek oranda antioksidan içeren bir besindir. Görevi bağışıklık sistemini onarmaktır. Bu nedenle, hastalıklara karşı bizi korumakta rol oynar. Özellikle, çiğ olarak salatalar ile tüketilmesi tavsiye edilir.

Brokoli ; En büyük kanser düşmanı olan brokoli, bol C vitamini içermektedir. Bağışıklık sistemini hızla tamir ederek hastalıklara karşı antikor üretimini arttırır. Bu nedenle brokoli suyu dahil tüketilmelidir

Category: Product #: Regular price:$ (Sale ends ) Available from: Condition: Good ! Order now!
Reviewed by on. Rating:

Devamini Oku...   Gripten Koruyan Besinler

Be the first to comment - What do you think?
Posted by Selin YILDIZ - 12 Eylül 2013 at 23:53

Categories: Sağlık   Tags: , , , ,